Çelik Raf Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çelik Raf Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İhtiyaçlarınız için doğru raf sistemini belirleme zamanı geldiğinde, mevcut birçok depolama seçeneği arasından işletmeniz için en iyisini belirlemek ilk bakışta oldukça kafa karıştırıcı görünebilir. Yanlış depolama sistemini seçmek, depo verimliliğinizi etkileyebilir ve işletmenizin değişen depolama gereksinimlerini karşılayamadığını keşfettiğinizde sizi yeni bir raf çözümü aramaya yönlendirebilir. İşte sizlere depolama raf sisteminizde, seçmenizde kolaylık sağlayacak avantajlar.

Çelik Raf İçin Bütçeyi Göz Önünde Bulundurun

Depolama raf sistemi seçiminde dikkat edilecek ilk şey bütçenizdir. İlk masraflarınız üç ana bölüme ayrılmıştır.

  • Depolama sisteminin birincil maliyeti
  • Raf sistemlerinin tasarımı
  • Raf sistemlerinin montajı

İlk adımda kendi başınıza satın almak mantıklı görünse de ucuz raf sistemleri satın almanıza rağmen dikkatli olun. Belli bir miktar tasarruf etmeyi düşünseniz bile kaliteden asla ödün vermeyin. İhtiyaçlarınız için mükemmel palet raf sistemini seçerken, rekabetçi fiyatlara yakın olan sistemleri seçin. Daha detaylı ve gelişmiş bir depolama sistemine ihtiyacınız varsa, fiyatlar da buna göre değişecektir. Ancak, harcayacağınız ek maliyetler ile sahip olacağınız gelişmiş depolama sisteminin, depolama alanınızı daha verimli kullanarak size mükemmel performans sağlayacağını ve kendi maliyetlerini hızla ödeyeceğini unutmayın.

Çelik Raflar

Çelik Raflar

İhtiyacınız Olan Depolamayı Göz Önünde Bulundurun

Bir raf sistemi seçerken, bazı sistemlerin bazı ürünleri saklamak için diğerlerinden daha uygun ve verimli olduğunu anlamak önemlidir. Örneğin, sürgülü raf, paletler üzerinde aynı türden birden çok ürün için yüksek yoğunluklu depolama alanının verimli kullanımının büyük avantajını sunar. Ayrıca çok çeşitli ürünleri küçük ve orta hacimlerde depolamak için farklı bir depo rafı sistemi tercih edilmelidir. Depolama sistemlerinizin yoğunluk ve seçicilik gibi en çok ihtiyaç duyulan özelliklerini belirledikten sonra almaya karar verin.

İleri Günleri Düşünerek Raf Sistemi Kurmak

Zamanla artan taleplerle başa çıkabilmek için raf sistemlerin değiştirmek ve depolama sistemlerini genişletmek gerekebilir. Bazı raf sistemleri genişletilmesi diğerlerinden daha kolaydır. Bu nedenle, işletmeniz sürekli büyüyorsa, hangi depolama sisteminin ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğini bilmek de önemlidir. Öte yandan, şirketinizin gereksinimleri büyük ölçüde sabit kalırsa, maksimum verimliliğe sahip bir depo raf sistemi tercih edilebilir.

Montaj ve Kurulum

Birçok depolama sistemi, bu amaç için geliştirilen montaj araçlarının kullanılmasını gerektirir. Raf sistemlerinin güvenli kurulumu için yüksek düzeyde teknik beceri gereklidir. Rafları birleştirme süreci yoğun çalışma ve zaman gerektirir. Depolama sistemi kurulurken her zaman profesyonel, ulusal ve uluslararası yeterlilik belgelerine sahip bir firma tercih edilmelidir.

İstediğiniz Anda Rafa Ulaşabilme

Bir palet raf sistemi seçiminde en önemli faktörlerden biri, uygun bir sistemin mevcudiyetidir. Diğer bir deyişle, depo personeli, envanter nakliyesi ve rotasyonu için depolama sistemine hızlı ve etkili erişime sahip olmalıdır. Palet raf sistemleri, farklı tiplerde farklı kullanılabilirlik düzeyleri sunar. Bu nedenle erişilebilirlik ihtiyaçlarınıza uygun bir raf sistemi seçmek önemlidir.

raf

raf

Sağlam, Dayanıklı ve Güçlü Raf

Palet rafları güvenlik bariyerleri ve onları güçlendirmeye yardımcı olan diğer ekipmanlarla donatılmış olsa bile, depolama sistemlerinde kazara hasar olması kaçınılmazdır. Bu nedenle güçlü, dayanıklı ve uzun ömürlü bir depo raf sistemine sahip olmak önemlidir. Tüm depolama sistemleri dayanıklı olacak şekilde tasarlanırken, ağır hizmet tip, çelik raf sistemlerinin kullanım ömrü hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunuzdan emin olun.

Dikey Şekilde Raf Kurarak Alandan Kazanmak

Depolama alanınızda, mevcut her metreküpten en iyi şekilde yararlanmak anlamına gelir. Bunu başarmanın en iyi yolu, depolama sisteminizi dikey olarak genişletmektir. Firmanızın tavan yüksekliğine göre dikey olarak yüksek tavan tasarlamanıza imkân veren birçok gelişmiş palet raf sistemi bulunmaktadır. Bu tür sistemler, bellek kapasitesini önemli ölçüde artırmanıza izin verecektir.

Çelik raf, depolama alanları için depolanacak ürünlerin sağlıklı bir şekilde ve düzenli olarak korunması amaçlıdır. Bu raflar sayesinde ürünler istenilen şekilde sıralanır ya da en çok kullanılanlar başta olmak üzere dizayn yapılabilir. Çelik raflar sağlamdır, dayanıklıdır, kullanım ömürleri uzundur. Çelik raflar genelde üretilen malzemelerin stoklanması sağlamak amaçlı firmalar tarafından daha çok tercih edilir. Bunların başında giyim dükkânları, kargocular, marketler gelir. Çelik raflarda malzeme kalitesi vardır bu da fiyatları arasındaki farklılığı gösterir.

Çelik Raf Sistemleri Neden Tercih Edilir

Çelik raflar aynı zamanda arşivlemelerde ya da depolamalarda en önemli yardımcılardır. Bu raflar kolay kurulur ve ölçüleri açısından birçok alternatifleri vardır. Bu alternatifler sayesinde birçok işletme için kullanım yaygınlığı oranı yüksektir. Depolama ürünleri arasında yer alan depo rafı ayarlanabilir özellikleri ile çok sayıda ürün taşıma sağlayıcıdır. Bu da alanların çok daha verimli şekilde kullanılmasını sağlar. Raf sistemleri her zaman için alandan tasarrufta firmanın adeta sağ koludur.

Çelik raflar kolay bir kuruluma sahip ve birçok işletmeler için de pratik çözümler sağlayıcıdır. Çelik raf sistemleri üreten bir firma olarak da bizler de ilk amacımız sizin ihtiyacınız olanı size seçeneklerle sunmaktır. Ürünlerimiz hem kaliteli hem de özellikleri açısından işlevleri yüksektir. Çelik raf uygulaması öncesinde anlaşılan firmaya ihtiyaç olunan raf çeşidi belirlenir ve firma alana ölçü almak için gelerek gerekli ölçümler alınır. Bu ölçümler konusunda uzman personeller kapsamında olmalıdır.

Çelik Raf Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır

Çelik raf modelleri açısından 2 farklı model söz konusudur ki; bunlardan biri klasör depolama şeklinde diğeri ise malzeme ürünleri depolama şeklindedir. Klasör depolama modelleri; kütüphaneler, kamular veya okullarda sık kullanılır. Malzeme ürünleri ihtiyacına yönelik olanlar ise dayanıklılık payının olması açısından çok tercih edilir. Çelik raf modelleri kimyasal sıvılara karşı da dayanıklı olduğundan herhangi bir sorun teşkil etmez, kolayca temizlenerek kullanıma devam edilir. Raf aralıklarının istenilen şekilde ayarlanabilme özelliği olması da ayrı bir seçenektir. Paslanma durumu yoktur.

Çelik raf sistemi

Çelik raf sistemi

Çelik Raf Sistemlerinde Renkler

Çelik raf sistemlerinde genel olarak renk gridir. Bunun yanı sıra istenilen renklerde üretimlerde mevcuttur. Çelik raf kullanımı istenirse duvara monte şeklinde de kullanılabilmektedir. Bir işletme için depolama aşaması maliyet gerektiğinden ekonomik yanı çelik raflarla olan kullanımdır. Çelik hem sağlam hem işçiliği açılarından memnuniyet sağladığından sık tercih edilenler arasındadır. Teknolojik açıdan da bütün gelişmelere uyumluluk gösterir. Depolama arşivleme ihtiyacında bir numaralı yardımcıdır. Ve uzun ömürlü olması da en önemli yanıdır.

Ölçümlerin alınması ile birlikte artık sırada bir proje çizimi vardır ki bu çizimlerde o firmanın uzman personellerince hazırlanır. Müşteriye sunulan proje çizimi sonrasında teklif aşaması geçilir ve üretime odaklanılır. Bu süre de hızlı ve sorunsuz ve en kaliteli yönleriyle tamamlanır ve müşterinin ihtiyacı giderilir. https://www.teperaf.com sitesinden firmaya ulaşabilir, talep ettiğiniz çelik raflara en hızlı ve güvenilir şekilde sahip olabilirsiniz. Raflar teknoloji ürünü olup ekipmanlar ve donanımlar üretilir. En iyi raf sistemleri için linki kullanabilirsiniz.

1.641 kez görüntülendi
Etiketler:
Call Now Button