Raf kullanım alanları

Raf kullanım alanları

RAF KULLANIM ALANLARI

Raf kullanımı pek çok farklı sektörde oldukça yaygın bir kullanımdır. Özellikle de metal depo rafların depo gibi alanlarda kullanıldığını görmekteyiz. Bunun pek çok nedeni var. Hepsinden önce raf sistemlerini ahşap ve metal olmak üzere iki ana kategoride değerlendirmemiz gerekiyor.

Ahşap türünden elde edilen rafları; bazı alışveriş mekanlarında, evlerde ve çeşitli yaşam alanlarında hem işlevsellik hem de dekoratif amaçlı kullanıldığını görebiliriz. Ahşaptan elde edilen rafların, metal raf türüne kadar uzun ömürlü ve dayanıklı olmadıklarını belirtmeliyiz. Ancak daha dekoratif bir tasarıma sahip oldukları ve daha uygun fiyatlı oldukları da bilinen bir gerçekliktir.

Metal raf sistemleri aynı zamanda cıvata somun raflar olarak da ifade edilmekte, daha çok depo alanlarındaki raf ihtiyacını karşılamak üzere tercih edilmektedir. Ancak metal raf sistemleri için de herhangi bir kullanım alanı yada işlevselliği sınırlandırması yapmak doğru olmayacaktır. Nitekim bugün pek çok alışveriş merkezinden, farklı türden şirketlerin depo alanlarına kadar pek çok farklı alanlarda metal raf sistemleri tercih edilmektedir.

Metal raf sistemlerinin avantajlarına da ayrıca değinmemiz gerekiyor. Oldukça basit bir şekilde kurulumu gerçekleştirilen bu raflar, cıvata somun sayesinde profillerin birbirine sıkı bir şekilde kenetlenmesi ile sağlanmaktadır. Bir metal raf sisteminin ne kadar dayanıklı olduğunu anlayabilmemiz açısından göz önünde bulundurmalıyız ki bu raf sistemleri daha çok duvara monte edilmek suretiyle kullanılmaktadır. Bazı durumlarda, özellikle de geniş depo alanlarında, duvar kısmına denk gelmeyen, orta kısımda rafların kurulumu gerekebilmektedir. Bu aşamada bu metal raf sistemleri için yukarıdan sağlamlaştırılan bir sistemin kurulması gerekmektedir.

Metal veya ahşap, tercih edebileceğiniz farklı raf sistem seçenekleri için farklı türden avantajları sıralandırmamız mümkündür. Esasında raf sistemlerinde dikkat edilmesi gereken ise kullanım amacı doğrultusunda en uygun modelin tercih edilmesidir. Bir raf sisteminin kullanım amacı, o raf sisteminin olması gereken ölçüleri de belirlemektedir. Dolayısıyla belli bir alanda, herhangi bir raf sisteminin kurulması gerektiğinde, o alan için sektörde adını duyurmuş, güvenilir bir firmadan hizmet talep etmeniz önemli olmaktadır. Bu aşamada firmamız sizlere her türlü desteği vermek için hazırdır.

Firmamız sizlere ihtiyaç duyduğunuz raf sistemi için öncelikli olarak proje hazırlar. Bu projenin tamamen rafın kullanım amacı doğrultusunda hazırlanması gerekmektedir. Bunun için de rafın kullanılacağı alan analiz edilir, bu alan için en uygun çelik raf ölçülerine karar verilir ve uygun ölçülerdeki raflar, planlanan sürede başarılı bir şekilde yapılır.

1.525 kez görüntülendi
Call Now Button