Metal raf sistemleri

METAL RAF SİSTEMLERİ

Elektrostatik toz boyalı olarak üretilen ham sacın özel ölçülerde kesilerek metal raf yapılmaktadır. Günümüzde bu raflar daha çok arşiv için kullanılmaktadır. Farklı türden belge ve dosyaları belli bir nitelikte sıralandırmak, depolamak ve arşivlemek için metal raf sistemleri bugün pek çok kurum ve şirkette tercih edilmektedir. Bu raf sistemleri sahip olduğu kalite sayesinde uzun ömürlü olmaktadır. DKP olarak da bilinen bir sac türünden elde edilen bu raflar genel olarak standart ölçülerde üretilmektedir. Standart ölçüler pek çok farklı iş yeri ve kullanım alanı için beklentileri karşılamaktadır ancak çoğu zaman başarılı bir ölçülenden ve metal raf üretimi için öncelikli olarak bu rafların uygulanacağı alanı doğru bir şekilde analiz etmek ve projelendirmek gerekiyor. Bu aşamada da işini bilen bir firmayla çalışmanız gerekmektedir.

Farklı kalınlıklarda ki DKP sac türünden üretilen bu rafların üretim aşamasında yine müşteri beklentileri doğrultusunda işlem uygulandığını belirtmemiz gerekiyor. Bu işlemler; eğme, bükme, boyama ve çeşitli şekillendirme işlemleridir. Uzun yıllar boyunca dayanabilen metal raflar aynı zamanda somun cıvata bağlama sistemi ile son derece güçlüdürler. Oldukça ağır türden eşyaları da koyabilme imkanınız mevcuttur. Ne amaçla kullanacağınız size bağlı olmakla birlikte pek çok kurum, şirket ve hatta evlerde de kitap, belgelerin arşivlenmesi için tercih edilmektedir.

Metal yada çelik raflar olarak da ifade edilen bu raf sistemi profillerden oluşmakta, her bir profil birbirine cıvata somun ile sağlam bir şekilde kenetlenmektedir. Öte yandan bu raf sistemlerinin ayaklarının dengede olması da, kullanım esnasında herhangi bir sorun yaşanmaması açısından önem teşkil etmektedir. Bu nedenle özellikle de ayakların dengede olması ve her bir ayağın aynı “taşıma” niteliklerini karşılaması gerekmektedir.

Metal raf sistemlerinden faydalanırken, bu rafların kalınlığına da dikkat etmeniz gerekiyor. Bu rafların çok amaçlı kullanıma uygun olmakla beraber, pek çok farklı kurumlarda, şirketlerde ve hatta evlerde de tercih edildiğini belirtmiştik. Bu doğrultuda söylemeliyiz ki tercih edilme ve kullanım alanına göre standart bir kalınlığa sahip olmalıdır. En az 0,70 mm olarak belirlenen bu kalınlık, isteğe ve ihtiyaca bağlı olarak 2 mm’ye kadar çıkabilmektedir. Farklı türden ağır eşyaların sürekli kullanımı için daha kalın, 2 mm’ye kadar sac kalınlığı tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Bunun dışında raf derinlikleri de standart olarak;  26 cm, 31 cm, 43 cm, 59 cm, 75 cm ve 93 cm ölçülere sahiptir. Raf derinliği yine kullanım alanınız ile alakalı olarak önemli bir konudur. Rafların genişlikleri ise 60 cm, 75 cm, 93 cm şeklinde olup, ayaklar;  200 cm, 250 cm ve 300 cm ölçülere sahiptirler.

Daha fazlası için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Sizlere her aşamada yardımcı olmaya, montaj sonrası da destek vermeye hazırız.

3.534 kez görüntülendi
Call Now Button