TEPERAF.com Yenilendik

TEPERAF.com Yenilendik

www.teperaf.com Yenilendi sizleride bekleriz

Çelik raf sistemleri arşivler için kullanılan raf sistemleridir. Genel olarak müşteri talepleri doğrultusunda özel boyutlarda üretilmekle beraber, standart ölçülere de sahiptirler. Belli bir alan yada depo alanı için en iyi çelik raf uygulamasının gerçekleştirilebilmesi söz konusu alanın öncelikle iyi bir şekilde analiz edilmesi ile mümkün olmaktadır. Bu anlamda güvenebileceğiniz bir firma ile iletişime geçmeli ve çalışmalısınız.

Dosya, belgeler ve benzeri türden “hafif” kategorisinde değerlendirebileceğimiz, arşivlik belgelerin sıralandırılması, saklanması ve tutulması için ideal raf kurulumu sağlanmaktadır. Metal raf sistemleri bugün pek çok kurumda, şirkette ve alanda kullanılan raf sistemleridir. Çünkü bu tarzdan bir raf sistemi farklı türden belgeleri çeşitli niteliklere göre saklamak, arşivlemek ve kullanıma hazır bir şekilde tutmak için son derece ideal bir seçenektir.

DKP olarak ifade edilen bir sac türünden imal edilen bu raflar için ölçüler müşteri beklentileri ve ilgili proje alanına göre belirlenirken, üretim aşamasında ölçülerin belirlenmesi dışında; boyama, kesme, bükme gibi standart diyebileceğimiz işlemler de gerçekleştirilerek, kullanıma hazır olarak satışa sunulur.

Arşiv rafı olarak da ifade edilen bu raf sistemlerinin sahip olduğu bazı standart ölçüler mevcuttur. Köşe ayaklar 40×40 ebatlara sahip olup, her bir profilin sahip olduğu dik ve yatay delikler ise her 2,5 mm’de rafların takılmasını sağlamaktadır. Değişen önemli ölçüler ise özellikle de raf derinliği ile ilgilidir. Çünkü raf derinliği için; 22 cm, 26 cm, 31 cm, 43 cm, 59 cm, 75 cm, 93 cm olmak üzere farklı derinlik ölçüleri söz konusudur. Öte yandan raf genişliği için de yine esasında üç farklı ölçülendirme derecesi olmak üzere standart genişlikler söz konusudur. Raf genişliği için üretilen değerler; 60 cm, 75 cm ve 93 cm olarak sıralandırılabilir. Önemli bir ayrıntı olarak profil ayak ölçüleri ise yine standart olarak, 200 cm, 250 cm ve 300 cm olarak üretilmesine karşın, müşteri ihtiyacı ve talebi doğrultusunda, “ara değerler” olarak da ifade ettiğimiz 220 ve 275 gibi ölçülendirmeler ile de üretilebilmesi, geliştirilmesi mümkündür.

Metal raf sistemi yada bir diğer ifadeyle klasör rafı da diyebileceğimiz bu sistemi tercih ederken, hizmet aldığınız firmayı doğru seçmeniz önemlidir. Bu anlamda firmamız hem üretim öncesi hem de üretim sonrası tam destek vererek, kaliteli malzeme ve işçilik, destek ile beklentileri en iyi bir şekilde karşılamaktadır.

619 kez görüntülendi
Call Now Button